250 gr. kahve siparişleriniz hafta içi her gün, 1 kg siparişleriniz sadece kavurma günlerinde gönderilir.

Kahvenin Hikayesi

 • Moda’da yaşayanlara gıpta etmemek zor I Vedat Milor

  "Story Café... Moda’da eski bir evin giriş katında. Çok hoş bir mekân. Rahatça müzik dinler, kitabınızı okur ya da arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. Dekor hem şık hem rahat hem de abartısız. Etiyopya menşeli kahveleri iyi."
 • Etiyopya Kahve Çekirdeklerimiz Vol.1

  etiyopya-coffee-farm

   

  Etiyopya'dan aldığımız lezzetli kahve çekirdekleri ilk günden beri vazgeçilmezimiz. Sidama Bombe, Gigesa, İdido ve Konga ile birlikte raflarımızda 4 tane Etiyopya kahvesi bulunmakta. Bu yazımızda, farklı çiftliklerden aldığımız, aromaları birbirinden farklı ama her birinin damağımızda oluşturduğu lezzeti vazgeçilmez olan bu kahvelerden ikisini anlatacağız.

 • Kahvenin ve Mitlerinin Doğduğu Ülke: Etiyopya

  "Buna dabo naw" Etiyopya'nın Amharca dilinde "Kahve bizim ekmeğimiz." anlamına geliyor. Kahvenin doğduğu ve keşfedildiği yerlere dair çeşitli hikayeler vardır. Bir hikayeye göre kahve, Yemen'in Mocha kentinde münzevi olarak yaşayan Şeyh Omar adında çok dindar bir Müslüman tarafından keşfedilmiştir. Bir diğer hikayeye göre ise Etiyopyalı bir çoban olan Kaldi bu içeceğin kaşifidir. 

 • Kahvenin Tadı

  coffee-cupping

   

  Kahve çekirdeğinin yetiştiği iklim, yükseklik, çeşitliliği, kavurma profili, demleme yöntemi ve en önemlisi kimyasal yapısı kahvenin tadını oluşturan en önemli etkenlerdendir.

 • Kahve Atölyemiz

  Kahve demlemeye dair öğrenmek istediğiniz her şeyi size ve arkadaşlarınıza eğlenceli bir ortamda sunuyoruz. 

 • Colombia Juliana Suescun'un Hikayesi

  colombia-suescun

   

  Bu nitelikli kahve çekirdeğini evde filtre kahve yöntemleriyle demlemenizi tavsiye ediyoruz. Bu yazımızda evde iyi kahve demleme tüyolarımıza French Press ile devam ediyoruz.

 • Home-Barista 101

  v60-kahve-demleme
  Hepimiz evde iyi kahve içmek, home barista olarak kendimize ve sevdiklerimize dışarıda (özellikle Story Coffee'de 😊) içtiğimiz kadar kaliteli kahveler demlemek istiyoruz. Evde bulunan ekipmanlarınıza göre kahve demleyebileceğiz çeşitli yöntemleri French Press, Moka Pot, V60, Chemex, Aeropress ve Cold Brew olarak sıralayabiliriz. 
 • Marko Paşa ve Harman Kahvelerimiz

  marko-pasa-moda

   

  “Derdini Marko Paşa’ya anlat.” deyimini duydunuz mu hiç? İstanbul’da yaşamamıza rağmen belki de bir çoğumuzun haberdar olmadığı bir hikaye bu.